sobota, 14 stycznia 2012

Photography lover

Cześć :)
Zapewne trochę Wam się nudzi, szczególnie osobom, które mają ferie, więc chciałam Wam coś zaproponować. Napeno mwiększość z Was lubi robić zdjęcia. Może nie koniecznie jest to u nich pasja, ale myślę że szczególnie fajna forma spędzania czasu. Ja trochę interesuję się fotografią, chociaż ciągle wiem o niej bardzo mało a moje zdjęcia są przeciętne, to myślę , że warto próbować. :). Dzisiaj włąsnie chciałbym Was zaciekawić nie samym robieniem zdjęć, bo do tego miejmy nadzieję, jeszcze wrócę, ale ich obróbką. Wszyscy uważają , że to takie hop siup, że wystarczy dobry aparat typu Nikon czy cannon i on sam zrobi wszystko. Ale czasami jednak coś nie wyjdzie. Zdjęcie mogłoby być o wiele lepsze, gdyby było jaśniejsze, gdyby nie było czerwonych oczu, o a tu załapała się jeszcze noga od stołu. Na szczęście jakiś bardzo inteligentny człowiek wymyślił kiedyś programy do obróbki zdjęć, czli mówiąć prościej koła ratunkowe dla naszych fotek. Dzisiaj jest ich już bardzo dużo a ich liczba ciągle rośnie, no bo czego ludzie nie wymyślą. Ja osobiście posiadam tylko kilka, ale jestem z nich bardzo zadowolona, : Adobe Photoshop Elements 9 (można tam robić po prostu cuda), Gimp, Picassa (najlepsze napisy są w tym programie) i Olympus Master. Moze nie są one jakieś rewelacyjne, ale myślę że wystarczą. Mogę je polecić każdemu , chociaż każdy z nich specjalizuje się w czymś innym, to dość łatwo je opanować. Po za tym nie chcemy zrobić tu przecież jakiś 7 cudów fotograficznych, więc myśle, że to wystarczy. Ja dzisiaj, ponieważ mam trochę czasu wolnego, postanowiłam znowu popracować z Photoshopem w wersji Elements. Myślę, że jest to wielki program i jest naprawdę wspaniały, a ja jestem na samym początku nauki jego obsługi.

Nie mniej zachęcam Was do zastanowienia  ise nad tym i odkurzenia Waszych programów. Dołączam również filmik, dzięki któremu nauczyłam robić (przerabiać) wspaniałe biało-czarne zdjęcia.
Co o tym myślicie?
Mam nadzieję, że trochę Was tym zainteresowałam i że skorzystacie. No i ze Was nie zanudziłam.

1 komentarz:

 1. Cześć. Poświęcisz mi chwilę? ;)

  W tym roku biorę udział w konkursie Blog Roku 2011 [http://complicated-souls.blogspot.com/] i chciałabym Cię serdecznie prosić o jednego małego smsa ;) Kategoria to ja i moje życie, więc całkiem odmienna od Twojej

  A00164 na numer 7122

  Będę bardzo, bardzo wdzięczna. Jeśli chcesz to mogę się również odwdzięczyć smsem :) Gorąco pozdrawiam...
  Paulina ;*

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze czytam, za wszystkie dziękuję. Spam nie będzie tolerowany, a konstruktywna krytyka- owszem. :)