wtorek, 3 kwietnia 2012

Tajemnica niesamowitego dworu- recenzja

Witajcie!
Mam pomysł zainspirowany kilkoma blogami- będe tu zamieszczać co ciekawsze recenzje książek, które przeczytam. Czytam dość dużo, ale mam nadzieję, że jakos to zniesiecie :)
__________________________________________________________________________________
Tytuł: Pan Samochodzik i Niesamowity Dwór
Autor: Zbigniew Nienacki
Seria: Pan Samochodzik
Wydawnictwo: Siedmioróg
Liczba ston: 252

Dziś przedstawiam wam książkę "Pan Samochodzik i Niesamowity Dwór" Zbigniewa Nienackiego. Jest to czwart seria niesamowitych przygód na tle historycznym pana Tomasza i jego samochodu. To właśnie z powodu tego pokracznego auta, które wygląda "jak czółno, na którym ktoś osadził brezenterowy napmiot", pan Tomasz uzyskał przezwisko Pan Samochodzik.
Akcja książki dzieje się w Janówce, w starym domu, którego właściciel niedawno zmarł. Pan Samochodzik, przes swojego przełożonego, zostaje oddelegowany do pełnienia funkcji kustosza w tymże domu. Jest to dosć dziwne, bo zwykle pan Tomasz ma za zadanie rozwiązać jakąś zagadkę historyczną. Teraz jednak, z dwójką pomocników: panną W. i panem Bigosem wprowadza się do dworu i zaczyna inwenteryzacje zbiorów, itp. Bardzo szybko odkrywają oni istnienie jakiegoś "ducha", który hałasuje w nocy w bibliotece.
Jak dla mnie to książka jest dość niezwykła. Mimo, że jak już drugi raz w książkach o Panu Smaochodziku, akcja na początku wlecze się niczym niepozorny jego samochód, to im bliżej końca, tym bardziej rozwija się w niej wspaniały silnik ferrari 410.
Może ona być problemem na początku, jednak gwarantuję, że kiedy akcja zacznie się rozwijać, to nie będziecie mogli od niej oderwać wzroku.
Daję jej 5-/6 za tę wolno rozwijającą się początkowa akcję, ale muszę przyznać, że się nie zawiodłam.
Wim, że nie jest to najlepsza recenzja, ale w biegiem czasu będą sie one poprawiać. Piszcie mi, co o tym myślicie i jakie macie dla mnie wskazówki (oczywiście pochwały też się przydadzą ;p)
Zaczarowana

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze czytam, za wszystkie dziękuję. Spam nie będzie tolerowany, a konstruktywna krytyka- owszem. :)