sobota, 16 lutego 2013

Nie tylko w muzyce... Crescendo

Ja tymczasem zabieram się do porządkowania zdjęć, a was zostawiam z drugą częścią sagi Szeptem.

Tytuł: Crescendo
Seria: Szeptem
Autor: Becka Fitzpatrick
Wydawnictwo:

Druga część Szeptem opowiada o dalszych losach Nory i Patcha. Jak wiemy chłopak zrezygnował dla niej z bycia człowiekiem, jednak teraz ich miłość zostanie wystawiona na ciężką próbę.
Nora kocha Patcha, jednak jej miłość jest dla niego sporym zagrożeniem- archaniołowie tylko czekają na jakieś jego potknięcie, aby wtrącić go do Piekła. Dlatego też sielanka mija, a wydarzenia znów nabierają tempa, niczym rollercoster "Archanioł". Do tego Nora trafia na trop dotyczący śmierci jej ojca...  Pozory mylą, ale czy napewno aż tak?
 Crescendo jest już drugą powieścią, ale akcją i intrygami dorównuje pierwszej. W tej części możemy bardziej poznać tok myślenia Nory, to z jej punktu widzenia napisana jest powieść. Wydaje się jeszcze dojrzalsza i jeszcze bardziej myśląca o bliskich. Bardzo spodobała mi się jej postać, a w drugiej części zdecydowanie lepiej można się jej przyjrzeć.
 Z serią Szeptem nasuwa mi się mocno porównanie do Zmierzchu. Widać dość dużo podobieństw, jednak moją uwagę zwrócił bardziej sposób pisania. W pierwszej części zostaliśmy zapoznani ze wszystkimi realiami świata przedstawionego, do tego pomiędzy głównymi bohaterami rozwinęło się uczucie- beznadziejne, ale jednak. Nie mogli oni byś razem, jednak coś ich do siebie ciągnęło. W drugich częściach bohaterowie już są razem, niby wszystko fajnie, jednak z jakiegoś powodu się rozstają. Z dużą niechęcią, nawet z cierpieniem. Schemat w obu seriach jest bardzo podobny, ale może trzecia część Szeptem mnie zaskoczy, kto wie? ;). Autorka postawiła na dość częsty, ale bardzo intrygujący koniec- książka kończy się mocnym wydarzeniem, które pozostaje w pamięci i sprawia, że z największą chęcią przeczytalibyśmy następną część. Tak też było i w moim przypadku, także już wkrótce ukaże się kolejna recenzja szeptowej sagi. 

Szeptem  /    Crescendo    / Cisza   / Finale

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze czytam, za wszystkie dziękuję. Spam nie będzie tolerowany, a konstruktywna krytyka- owszem. :)