niedziela, 20 października 2013

Libster Blog Avard- pierwsza nominacja! ;)

 Czyli jednak moje poczucie szczęścia o którym pisałam tutaj. Otóż wchodząc na Eurydykowy Blog i czytając sobie najzwyczajniej w świecie posta o nagrodzie na końcu był wymieniony mój blog! Jest to pierwsza nominacja i to jeszcze od takiej osoby (nie będę się rozpisywać, bo znowu wyjdę na lizuskę xd). Więc zaczynamy!
Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

1. Co sądzisz o przyjaźni?
Jest to dla mnie bardzo ważna wartość, najważniejsza, zaraz za rodziną. Myślę, że to dzięki przyjaciołom nasze życie staje się lepsze, ciekawsze i weselsze. A świadomość, że mamy kogoś, na kim możemy bezgranicznie polegać i do kogo zawsze możemy się zwrócić jest niezastąpionym uczuciem <3
2. Uważasz się za osobę próżną?
Moja odpowiedź brzmi "Nie", co już wydaje się próżne xd. Po prostu znam swoją wartość, choć czasami bywa zachwiana. Żyjemy w takiej erze, gdzie ciągle ktoś z anonima wypisuje o nas dziwne rzeczy, wcale nas nie znając. Minimalna wiara w siebie i w swoje możliwości jest niezbędna, a jeśli ktoś to nazywa próżnością to okej. Poi za tym chyba każdy lubi, gdy jego wysiłek jest doceniony a praca skomplementowana, to takie ludzkie ;)
3. Czy masz swój autorytet? Kto to taki? I na jakich podstawach wybierasz autorytety, jakie muszą mieć cechy?
 Myślę że w każdej dziedzinie mam trochę inny autorytet. Przede wszystkim największy to rodzice- moja mama, w każdym calu, z jej poświęcenie i miłością i mój tata- z jego ogromną wiedzą, to chyba przez jego przykład tak pasjonują mnie nauki ścisłe. Chciałabym być jak on, umieć coś wytłumaczyć, być spokojną, zawsze zachowywać spokój, mieć ciągle dobry humor ;)
W dziedzinie fotografii mam kilka wzorów, przede wszystkim oglądam masę prac związaną z tą dziedziną, by się zainspirować, by coś podpatrzeć. Największym moim "guru" fotografii jest znakomita Izuulec oprócz tego moja bliska koleżanka, którą podziwiam. W dziedzinie taekwondo moim marzeniem było stać się jak Marta i do tej pory jest ona dla mnie swego rodzaju ideałem ;). Jeśli chodzi o kategorię wybierania to najprościej można ująć- to ludzie, którzy mi imponują. Osobowością, talentem, zaangażowaniem, techniką czy świetną pracą. 
4. Jakie masz podejście do nauki języków?
 Lubię się ich uczyć, bardzo chciałabym poznać jeszcze kilka i trochę bardziej ogarniać ruski :D. Ogólnie nauka angielskiego idzie mi bardzo szybko z czego się cieszę, ale nowe słówka i gramatykę muszę kilka razy przeczytać lub jeśli mam sprawdzian z dodatkowego ze słówek to uczę się codziennie, małymi porcjami. Ewentualnie wszystko na raz, też się zdarza ;). Ale ogólnie bardzo lubię się go uczyć, z rosyjskim jest trochę gorzej, bo zaczynam dopiero 2 rok nauki i czuję się tępa, ale mam nadzieję że będzie lepiej. 
Bardzo chciałabym się nauczyć włoskiego, norweskiego, hiszpańskiego i może niemieckiego? Mam jeszcze dużo czasu więc może akurat ;)
5. Gdzie kończy się Twoja strefa bezpieczeństwa?
Bardzo trudne pytania ... Myślę że kończy się za strefą rodziny, przyjaciół i ludzi których znam. Ostatnio nazwałam to, co bardzo przejmuje kontrolę nad moim mózgiem i jest to nieśmiałość, więc nie czuję się najlepiej wśród obcych ludzi, bo zwykle boję się odezwać, że powiem coś głupiego itd. ...

6. Teatr? Opera? Filharmonia? Koncerty? Lubisz te formy kultury, czy wolisz iść do kina/cokolwiek innego?
Wydawało mi się, że gdzieś pisałam już o teatrze, ale nie mogę tego znaleźć. Ogólnie mówiąc byłam w nim tylko raz i było naprawdę genialnie. Spektakl był świetny, sama treść jak i część śpiewana była wprost magiczna, z wielką ochotą obejrzałabym jeszcze inny spektakl ;). W operze nigdy nie byłam, a filharmonia to chyba nie dla mnie. A że mieszkam w małym mieście, to zostaje mi tylko kino ;)
 7. Książka, która wywarła na Tobie ciebie największy wpływ?
Chyba czytasz mi w myślach, bo dziś właśnie o tym myślałam ;). Największy wpływ wawarła na mnie zdecydowanie trylogia Igrzyska śmierci, szczególnie doceniłam przez nią demokrację i myślę że ten pogląd już na stałe zagościł w mojej głowie, a wszystko dzięki tej serii.
8. Erotyka w prozie/ liryce, czy jesteś grzeczną dziewczynką?
Grzeczną, aczkolwiek zdarzyło mi się czytać opowiadanie w którym pojawiały się takowe wątki ;). Jednak czytałam je głównie dla akcji.
9. Czy miewasz czasem poczucie obezwładniającej samotności?
Tak. U mnie dochodzi jeszcze myśl, że wszyscy mają w nosie moje zdanie i nikogo nie obchodzę :)
10. Jesteś niewolniczką czekolady?
Lubię czekoladę, ale zdecydowanie nie jestem jej niewolniczką. ;)
11. Czy kiedykolwiek czytając o jakiejś bohaterce, oglądając film, albo słuchając piosenkę w głowie zapalała Ci się żarówka i myślałaś "Bez jaj, to przecież o mnie!" Jeśli tak, to kiedy?
Myślę, że zdarzały się takie sytuacje, aczkolwiek u mnie bardziej pod kątem "Przecież to mój ideał, tak bardzo chciałabym taka być!", choćby przy oglądaniu ukochanego "Ona to on".

Przyszedł czas na wytypowanie 11 blogów i zadanie im tej samej ilości pytań. Nominuję:
 Aleksandra Jakuta
Allinnes
CocoChin
Dziewczyna, która igra z ogniem
Dziwna Brunetka
Make life crazier
 Monika Ozdoba BLOG 
 Niebieskie migdały
Oliwia Blog   
Prywatny kawałek sieci
White oleander

Lista pytań:
1. Jaki jest twój ulubiony kolor i co dla ciebie znaczy?
2. Skąd pomysł na nazwę bloga?
3. Jak chciałabyś aby wyglądał twoje posty- chodzi mi o długość, treść
4. Co cię inspiruje?
5. Czy masz jakąś ikonę stylu? Jeśli tak to opisz jej styl i dlaczego to właśnie ona cię inspiruje?
6. Skąd czerpiesz inspiracje? Czy są to jakieś strony internetowe? (jeśli tak, podaj adresy)
7. Gdzie widzisz się za 10 lat?
8. Jaki zawód chciałabyś wykonywać?
9. Jaki jest/ był twój ulubiony przedmiot szkolny?
10. Jaki miesiąc należy do twoich ulubionych?
11. Jak chciałabyś wpływać na ludzi?

Także czekam na odpowiedzi i życzę miłego niedzielnego wieczorku i dobrego tygodnia kochani :* :)
 

9 komentarzy:

 1. Ooo! Nie sądziłam, że kiedyś na blogach trafię na wspomnienie o "Ona to on". Super komedia :) Zaraz się wezmę za odpowiadanie na pytania. Uno momento ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie mój ulubiony film i chyba już o tym wspominałam- mogę oglądać bez końca, a i tak się nie odkocham :D. Okej, z chęcią przeczytam ;)

   Usuń
 2. O, bardzo Ci dziękuję, za wyróżnienie! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja również obserwuję :)
  xoxo
  karina-kaarina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też mam jakąś nominacje xd

  palyna-paulina.blogspot.be

  OdpowiedzUsuń
 5. gratuluję nominacji ;3 fajne odpowiedzi ;d zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej!
  Chciałam poinformować się o tym, że zostałaś nominowana u mnie w LBA! Gratuluję i życzę dalszego powodzenia w pisaniu bloga. ;)

  http://world-shino.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. gratuluję nominacji :)

  obserwujemy? :)

  OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze czytam, za wszystkie dziękuję. Spam nie będzie tolerowany, a konstruktywna krytyka- owszem. :)