niedziela, 28 września 2014

Czasami warto poczekać czyli spis jesiennych filmów które dopiero będą

Hej!
Czekanie a właściwie cierpliwość to bardzo dobra i ważna cecha, która z pewnością w życiu się przydaje. W życiu kinomana szczególnie, bo mieszkając w Polsce na wiele (ale i tak już mniej!) filmów trzeba poczekać nieco dłużej niż np. w Ameryce. Ale nie narzekamy, bo przecież mamy świadomość, jak czekanie wzmaga apetyt. Wzmaga także wymagania, z którymi muszą się zmierzyć twórcy, ale to akurat inna kwestia. Dzisiaj przedstawię małą listę filmów, która wydaje się być warta czekania. Zaczynajmy!Pierwszym filmem na który na pewno czekać będę to z pewnością "Słowo na M". Obraz przedstawia hisotrię przyjaźni damsko - męskiej i trochę zastanawia się nad tym, czy takowa w ogóle jest możliwa. Uwielbiam ten temat i mogłabym obejrzeć każdy film, który o tym mówi, więc na ten na pewno się wybiorę. Dodatkowo na ekranie zobaczymy Daniel`a Radcliff`a, czyli filmowego Pottera. Na pewno nie tylko ja jestem ciekawa jego gry aktorskiej poza sagą o czarodzieju :). Film miał już premierę w Polsce, jednak jeszcze nie ma go w moim mieście.


Drugim filmem, którego z pewnością nie przegapię jest "Więzień labiryntu". Jest to ekranizacja książki o tym samym tytule. Thomas wraz z grupą innych ludzi zostaje uwięziony z tajemniczym labiryncie. Celem grupy jest wydostanie się z niego, co wcale nie będzie prostą sprawą... Nie czytałam książki, ale z chęcią zobaczę jej ekranizację. Nie ma co ukrywać, powodowane jest to główną rolą Dylan`a O`Brien`a, którego większość powinna kojarzyć z roli Stylińskiego w Teen Wolfie. Nie ukrywam, że jestem ciekawa jego umiejętności aktorskich na dużym ekranie i mam nadzieję że się nie zawiodę. Film miał już swoją premierę w Polsce, ale podobnie jak poprzedni w moim mieście nie jest jeszcze dostępny. Trzecim filmem, który bardzo mnie zaciekawił jest "Boyhood". Przedstawia on historię chłopca i rodziny, z dużą dokładnością, bo był kręcony przez 12 lat. Sam pomysł wydaje mi się strzałem w dziesiątkę i na prawdę nie mogę doczekać się, aby zobaczyć na własne oczy, czy faktycznie wypalił. Myślę, że ta prosta zapowiedź powie dużo, bo właśnie taki ma być "Boyhood" - prosty, niaturalny, niewymuszony ... Film miał sowją premierę w styczniu tego roku, jednak do polskich kin trafił pod koniec sierpnia. Moje kino jeszcze go nie emituje.


Czwartym i ostatnim filmie o którym koniecznie muszę wspomnieć jest pierwsza część "Kosogłosa", która premierę będzie miała w listopadzie. Zanosi się na niesamowite widowisko i myślę, że nikt, kto miał styczność z książką bądź poprzednimi częściami filmu nie zrezygnuje z miejsca w kinie. 

Oto i zestawienie 4 filmów, których ja nie mogę się doczekać tej jesieni. Jeśli wy macie swoje typy to koniecznie dajcie mi znać, bo lista wcale nie jest zamknięta, a ja z ciekawością zobaczę coś jeszcze :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze czytam, za wszystkie dziękuję. Spam nie będzie tolerowany, a konstruktywna krytyka- owszem. :)