poniedziałek, 8 września 2014

Pierwszy tydzień szkoły

Witam was kochani! :)
Za nami już pierwszy tydzień szkoły. Jeśli poszliście do nowej szkoły to już z  pewnością macie za sobą zapoznanie się ze szkołą, klasami i zdążyliście zobaczyć wszystkich nauczycieli. Ci, którzy po raz kolejny poszli do tej samej szkoły napewno mają już wszystko zdążyli 'obczaić'- od znajomych, po jakieś nowości, chociaż pewnie większość rzeczy pozostaje taka sama.
Jak wiecie ja tydzień temu zaczęłam naukę w 3 klasie gimazjum, a więc dalej uczęszczam do tej samej szkoły. Jak wrażenia z pierwszego tygodnia? Zupełnie inaczej niż w ubiegłych latach. W tym roku atmosfera w klasie jest zupełnie inna, czuć luz i zżytość o wiele bardziej niż wcześniej. Muszę przyznać, ze to było dla mnie bardzo miłe zaskoczenie, bo kiedy weszłam na początku roku do naszej sali (3 klasy miały rozpoczęcie w swoich klasach) to przywitały mnie dziewczyny, ze wszystkimi się wyściskałam, nawet z tymi, którymi byłam na obozie a więc rozstałam się całe 5 dni wcześniej haha :). Zgodnie stwierdziłyśmy, że wszyscy wyglądają super, chociaż może z wyglądu wiele się nie zmieniło. Chłopacy też nie mają już coraz mniejsze opory żeby z nami rozmawiać i naprawdę fajnie się z nimi wygłupia, co w sumie też nie jest wielką nowością :). Jeśli chodzi o nauczycieli to mam nową panią od biologii, ale miałam z nią dopiero 2 lekcje, więc za dużo nie mogę powiedzieć. Jest wymagająca i trochę starsza, ale dobrze tłumaczy. Jak dla mnie ma sposób mówienia rodem z Hogwartu, nie wiem dokładnie czemu mi się tak kojarzy, ale Julka, która ze mną siedzi, ma takie same zdanie. Jeśli chodzi ogólnie o naukę to wszyscy straszą nas egzaminami, chociaż na szczęście nie aż tak bardzo jak się tego obawiałam. W sumie większą uwagę zwracają na kółka przygotowujące do startu w konkursach przedmiotowych, chociaż o samym egzaminie też często wspominają. Planuję zrobić dla was tag "mój plan lekcji" i to w nim szczegółowo wspomnę o przedmiotach, nauczycielach i kółkach, mam nadzieję, że wam się spodoba :). Nie wiem dokładnie kiedy to nastąpi, bo niby są jeszcze luzy i 2 tydzień września, ale już mieliśmy pierwsze kartkówki, jutro mam sprawdzian a w środę 3. No cóż, nie ma lekko, ale zapowiada się niezapomniany rok. Nie mogę się doczekać co przyniesie ♥
Koniecznie dajcie znać jak wam minął pierwszy tydzień, jestem bardzo ciekawa :)
Szczególnie jeśli poszliscie do nowej szkoły, jak klasa, jak nauczyciele, opowiedzcie mi! 

2 komentarze:

  1. U mnie bardzo leniwy tydzień szkoły, kilku nauczycieli nowych, ale nic poza tym :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że ja szkołę mam już za sobą choć czasem tęsknie :) Tobie życze by szybko zleciał ten rok i znów były wakacje ;)
    xkatte.blogspot.com - zajrzysz? :3

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie komentarze czytam, za wszystkie dziękuję. Spam nie będzie tolerowany, a konstruktywna krytyka- owszem. :)